Байерн (Мюнхен) спечели с 3:1 супер дербито от вторничната вечер в Шампионската лига срещу Пари Сен Жермен. По този начин баварския гранд почти успя да си върне за тежкото поражение с 0:3 от съперника си с многомилионна селекция преди повече от два месеца. Успехът обаче не бе достатъчен за германците да завършат като №1 в група Б и те остават втори, като двата тима имат равен брой точки – по 15.

Резултатът бе открит от домакините в осмата минута. Тогава Кингсли Коман прати с глава една топка в малкото наказателно поле, където Левандовски бе оставен непокрит и хладнокръвно откри. В 37-ата минута Хамес Родригес центрира отлично към Толисо и французинът наказа сънародниците си с глава. В началото на втората част обаче ПСЖ спря устрема на домакините. Единсон Кавани намери елегантно Мбапе и младокът с глава намали за 2:1. В 69-ата минута баварците стигнаха до трети гол. Коман напредна по левия фланг и върна назад в наказателното поле към Толисо, който засече топката за втори път във вратата на Алфонс Ареола. До края на срещата Байерн така и не стигна до нов гол, а този на Мбапе гарантира на ПСЖ мястото при поставените отбори при жребия за осминафиналите.

В другия мач от тази група Селтик загуби у дома от Андерлехт с 0:1. Шотландците обаче бяха били в Белгия с 3:0 и това им гарантира третото място, което ги праща в Лига Европа. Единственото попадение бе автогол на Жозо Симунович в 62-ата мин.