Манчестър Юнайтед успя да обърне с 2:1 ЦСКА (Москва) в последния си мач от Група „А“ на Шампионската лига. По този начин „червените дяволи“ си гарантираха първото място, а Георги Миланов и компания останаха трети и ще играят в Лига Европа напролет.

Българинът остана извън групата на руския гранд поради контузия. Неговите съотборници се виждаха на осминафиналите в надпреварата, след като поведоха чрез Алан Дзагоев. В добавеното време на първата част те излязоха напред, но при доста интересни обстоятелства. Фернандес проби отдясно, след което върна по земя към Витиньо, който стреля от 15 метра. Ударът изглеждаше неточен, но в последния момент топката рикошира в гърба на Дзагоев, който бе в положение на засада, и влезе във вратата на Ромеро. Всички очакваха този гол да бъде отменен, но той бе зачетен от съдийската бригада. В този момент обаче Дейли Блинд се оказа зад аутлинията, извън терена, когато се опита да пресече центрирането преди гола. Според правилата, ако реферът не е дал разрешението си на даден играч да напусне терена, то се счита, че той е на голлинията, когато се разглежда ситуация за засада. В 64-тата минута Лукаку изравни, след като изпревари Васин и засече от въздуха перфектно центриране на Погба. Нападателят протегна крак и прати топката в далечния ъгъл – 1:1. Още в следващата минута обратът стана факт. Мата намери с прехвърлящ пас Рашфорд, който увенча добрата си игра с гол – 2:1.

В другия двубой от групата Базел успя да си гарантира класиране за осминафиналите на Шапионската лига, тъй като победи с 2:0 Бенфика в Лисабон. Попаденията реализираха Елиунуси в шестата и Оберлин в 65-ата минута.

Любопитното е, че на полувремето в тази група първите три отбора имаха по 12 точки в онлайн класирането, но в крайна сметка напред продължават Манчестър Юнайтед и Базел с 15 и 12 точки, ЦСКА с 9 отива в Лига Европа, а португалците изненадващо завършват без нито една спечелена точка след шест загуби.