Отборът на Реал Мадрид победи Ейбар с 2:1 като гост в мач от 28-ия кръг на Ла Лига. Възпитаниците на Зинедин Зидан имаха доста проблеми при гостуването си на „Мунисипал де Ипуруа“ в баския град, но успяха да стигнат до победата, благодарение на два гола на Кристиано Роналдо.

Португалският национал откри резултата в 34-та минута след асистенция на Лука Модрич, но пет минути след почивката Иван Рамис изравни. По всичко изглеждаше, че Реал ще изгуби нови точки в шампионата, но шест минути преди края на редовното време Роналдо донесе успеха на Кралския клуб след подаване на Карвахал. След тази победа Реал заема трето място в класирането с 57 точки, докато Ейбар е на осма позиция с актив от 39 точки.