Кристиано Роналдо

Кристиано Роналдо направи подобаващо завръщане в клуба, в който се превърна в суперзвезда, след като вкара два гола за победата над Нюкасъл с 4:1 при повторния си дебют за Манчестър Юнайтед.

Под бурните възгласи на пълните трибуни на „Олд Трафорд“ Роналдо показа, че по никакъв начин не е забравил головия си нюх. Той отбеляза ключовите първи два гола за „червените дяволи“. Роналдо се превърне в най-възрастния голмайстор за тима във Висшата лига след Райън Гигс и Пол Скоулс.

Срещата започна с очакван натиск на домакините, но „свраките“ се защитаваха добре и не позволяваха чисти голови положения пред вратата си. Най-активен за Юнайтед бе Роналдо, който отправи пет удара към противниковата врата. Той дочака своя момент във втората минута на добавеното време. Тогава вратарят на Нюкасъл Фреди Удман се намеси неубедително след изстрел на Мейсън Грийнууд, а Роналдо бе на точното място в точното време, за да открие резултата.

Поредица от грешки на играчи в червено позволи на гостите да направят отлична контраатака в 56-та минута. Тя бе завършена от Хави Манкийо след асистенция на Алан Сен-Максимен. Роналдо отговори на предизвикателството и отново изведе Юнайтед напред в 62-та минута. Звездата получи добро подаване от Люк Шоу, напредна в наказателното поле и с левия крак прати топката между краката на Удман. Това попадение успокои възпитаниците на Оле Гунар Солскяр. В оставащите минути те стигнаха до нови два гола, дело на Бруно Фернандеш и резервата Джеси Лингард.

По този начин Манчестър Юнайтед записа трети успех от началото на сезона и излезе начело в класирането с 10 точки, една повече от Тотнъм, Брайтън и Манчестър Сити, които стигнаха до ценен успех при гостуването на Лестър Сити с 1:0. Нюкасъл заема предпоследната позиция в подреждането с една точка.