Кристиано Роналдо

Гол на Кристиано Роналдо помогна на „Ювентус“ да се спаси от поражение в гостуването си на „Аталанта“ от 18-и кръг на Серия А. Гостуващият тим от Торино игра с човек по-малко почти цяло полувреме, а двубоят в Бергамо завърши с равенство 2:2.

„Ювентус“ поведе още във втората минута с автогол на Берат Джимсити, а „Аталанта“ изравни с попадение на колумбиеца Дуван Сапата в 24-ата минута. Гостите останаха с 10 футболисти на терена в 53-ата минута, когато Родриго Бентанкур получи втори жълт картон. Роналдо бе получил почивка за този мач, но бе записан сред резервите и се наложи да се появи в игра в 65-ата минута на мястото на Сами Кедира. Именно португалецът с глава отбеляза изравнителния гол в 78-ата минута, а попадение на Бонучи в последните секунди на срещата бе отменено заради засада. „Ювентус“ остава без загуба и е лидер в класирането с 50 точки, а „Аталанта“ е на седма позиция с 25 пункта.

В друг мач от кръга „Фрозиноне“ и „Милан“ завършиха 0:0. Този мач стана четвърти пореден, в който тимът на Дженаро Гатузо не успява да отбележи гол. За последно „Милан“ е бил в серия от четири мача без гол през декември 1984 г.