Венко Сабрутев: От служебния кабинет зависи дали има риск за парите по Плана за възстановяване
Има ли риск за парите по Плана за възстановяване? Способно ли е служебното правителство до 31 март да предоговори Плана, така че да има добри условия за България и защо се получават спекулации с темата за закриването на ТЕЦ-овете – четете в специалното интервю на Венко Сабрутев за ДЕБАТИ.БГ.
Мюзекки Ахмед: Четвъртокласничка прочете 300 книги за година. Пътува 60 км до библиотеката
Различава ли се животът на етническите турци от този на етническите българи у нас? Има ли конфликти на етническа основа в Кърджалийско? Владеят ли българските турци добре езика ни, могат ли да се реализират на пазара на труда и има ли тенденция наши изселници в Турция да се завръщат да живеят в България – четете в специланото интервю на ДЕБАТИ.БГ с Мюзекки Ахмед – журналист, общественик, секретар на народно читалище „Лютви Юмер“ в Кърджали, издател на сайта „Кърджали хабер“..
Реабилитацията на ГЕРБ за малко да се случи
След като не получи възможност за публична изява в компанията на „Продължаваме промяната“ и Демократична България Бойко Борисов, все пак се появи на лидерската среща, организирана от БСП, но в случая реабилитацията на ГЕРБ не се състоя. Като борещи се срещу статуквото, ПП и ДБ отказаха да седнат на една маса с ГЕРБ и ДПС.
„Политико“: Как България тайно спаси Украйна
Миналата пролет украинската армия изпитва отчаяно недостиг на гориво и боеприпаси от съветски калибър, жизнено необходими за битка с руснаците. Спасението идва от неочаквана страна: България, пише в свой материал POLITICO. Благодарение на ексклузивни интервюта с украинския външен министър Дмитро Кулеба, бившия български премиер Кирил Петков и неговия финансов министър Асен Василев, WELT събра пъзела на това как България използвала посредници, за да осигури на Киев жизненоважни доставки на оръжия, боеприпаси и дизелово гориво в критичен момент от сраженията през миналата година.
Кои са десетте най-скъпи уискита в света
Любимата напитка на милиони хора по целия свят – уиски, се произвежда от ферментирала зърнена каша. В процеса обикновено се използват зърна от ечемик, царевица, ръж или пшеница. Интересно е да се знае, че през 18 век в Америка уискито е предпочитана валута сред жителите на Пенсилвания. По-интересното е, че повечето най-скъпи уискита са на високи цени не само заради тяхната възраст, качество или вкус, но и заради бъчвите или бутилките, в който се съхранява течността.
Нека да разгледаме 10-те най-скъпи бутилки уиски в света.
Проследете чрез ДЕБАТИ.БГ най-важните събития и най-важните коментари
за изминалата седмица директно в електронната ви поща.
Абонирайте се за нашия безплатен седмичен бюлетин,
за да ви го изпращаме всеки петък.
E-mail Адрес*