Вадуц (Лихтенщайн) победи Левски с минималното 1:0 в първи мач от първия квалификационен кръг на турнира Лига Европа. Реваншът между двата тима е на 17 юли от 18:45 часа в София. Единственото попадение реализира Мохамед Колибали в 14-ата минута след прекрасно изпълнение.

Припомняме, че Вадуц се състезава във втора дивизия на първенството на Швейцария, тъй като Лихтенщайн няма собствен шампионат.

Лошите новини за Левски започнаха още на загрявката, когато са контузи Хали Тиам. На негово място титуляр започна Антони Белмонт. Делио Роси заложи на един от двамата нови до момента – Давиде Мариани, а вратарят Полачек остана резерва.

В 7-ата минута Буш имаше шанс да открие резултата, но стреля слабо по земя и вратарят на Вадуц нямаше никакви проблеми. В 14-ата минута домакините шокираха Левски. Мохамед Колибали стреля извън наказателното поле и препарира Божидар Митрев, който не успя да се намеси по никакъв начин.

Последва спасяване на Митрев, който с една ръка извади топката, отиваща във вратата му. След това, в 28-ата минута, Яблонски имаше възможност, но се засуети и не успя да преодолее вратаря на домакините. Левски създаде още един шанс в 31-ата минута, когато след центриране на Кабрал, играч на Вадуц едва не си вкара автогол.

През второто полувреме домакините се поприбраха в своята половина и Левски логично владееше инициативата. Заредиха се атаки, но попадение така и не падна. На мястото на Кабрал се появи Станислав Иванов в 59-ата минута. В 67-ата минута Цветкович нахлу отдясно в наказателното поле и центрира прострелно, но играч на Вадуц изчисти топката почти пред голлинията.

Последва още една принудителна смяна след тази преди двубоя – контузи се и новото попълнение Мариани в 75-ата минута. На негово място в игра влезе Станислав Костов.

До края на двубоя гостите продължиха да натискат, но не стигнаха до изравнително попадение.