Джулия Терзийска
на снимката: Българската тенисистка Джулия Терзийска

Българската тенисистка Джулия Терзийска се представи достойно срещу 55-та в света Полин Парментие от Франция, но загуби мач от първия кръг на турнира в Поатие с награден фонд 80 хиляди долара с 1-6, 7-5, 4-6.

Терзийска записа три победи в квалификациите, за да влезе в основната схема на надпреварата, но жребият ѝ отреди да се изправи срещу първата поставена още в първия кръг. Българката започна колебливо и допусна два пробива в първия сет, в който успя да вземе само един гейм. Във втората част Терзийска стабилизира играта си и бе особено солидна на собствен сервис, като реализира пет аса и загуби едва три от 27 точки при подаването си.

Тя успя да постигне един пробив в 11-ия гейм на сета, след което го затвори на сервис и вкара мача в трети сет. В него опитът и класата на Парментие си казаха думата и тя успя да стигне до един пробив, което ѝ бе достатъчно, за да затвори мача час и 38 минути игра.

По този начин Терзийска приключи с участието си във френския град, но с достигането до основната схема си осигури пет точки за актива си в световната ранглиста.