Циципас, Лондон

Гръцкият тенисист Стефанос Циципас спечели Финалите на АТП при дебютното си участие в престижния турнир, след като победи австриеца Доминик Тийм с 6-7(6), 6-2, 7-6(4) във финала на надпреварата.

21-годишният Циципас спечели младежкия еквивалент на турнира преди година, а вчера вечерта стигна до най-престижния трофей в кариерата си след оспорван мач с Тийм. В първия сет двамата тенисисти бяха солидни на сервис и не се стигна до нито един пробив, а в тайбрека Тийм успя да се наложи с 8-6, за да поведе в резултата. Циципас показа характер и вдигна нивото си, за да вземе първите четири гейма на втората част и скоро след това да вкара мача в решаващ трети сет. В неговото начало отново гъркът имаше предимство и проби за преднина от 3-1, но Тийм не се предаде и изравни резултата, след което се стигна до нов тайбрек. В него Циципас бе по-стабилен и се наложи със 7-4, за да затвори мача след два часа и 35 минути игра.

По този начин Циципас стигна до четвърта титла в кариерата си и трета от началото на годината, докато Тийм завършва най-силния си сезон с пет трофея и два загубени финала на Ролан Гарос и в Лондон.