ЦСКА

ЦСКА се класира безпроблемно за третия предварителен кръг на Лига Европа. След като преди седмича „червените“ биха с 3:0 Адмира Вакер в София, сега те взеха и реванша с 3:1 и продължават напред с общ резултат 6:1. В следващия кръг родният тим ще срещне ФК Копенхаген. Въпреки солидния аванс от първия двубой, треньорът Нестор Ел Маестро не даде почивка на нито един от титулярите си.

Срещата започна с голово положение за домакините, след което „армейците“ оказаха натиск на своя съперник. При една от атаките на българския тим Десподов получи пас зад гърба на защитник, стреля технично по земя в далечния ъгъл, топката се отби в десния страничен стълб и притичалият Мауридес я бутна с тялото си в празната врата – 1:0 за ЦСКА. До края на първото полувреме „армейците“ стигнаха до две положения, а съперникът им – едно.

Седем минути след почивката ЦСКА като по чудо не вкара втори гол. Жоржиньо овладя отляво и центрира към Тиаго, който изпревари бранител на домакините и шутира от 5-6 метра, но покрай вратата. Това обаче се случи секунди по-късно, когато в 53-ата минута Жвиершич опита да върне към Тьолке, но вместо това изведе Мауридес сам срещу вратаря. Таранът на „червените“ се възползва по най-добрия начин, излъга Кутин и вкара втория си гол за 0:2. В 55-ата минута Адмира върна едно попадение. Единственият по-добър играч на домакините Синан Бакъш овладя около границата на наказателното поле и след шут по земя отбеляза за 1:2. Това бе първи гол за австрийците в четвъртия им официален мач през този сезон. Последваха няколко разбърквания пред гостуващата врата, но в 80-ата минута ЦСКА-София организира бърза атака, след която приключи окончателно интригата и в реванша. Жеферсон изведе резервата Джеси по лявото крило. Той събра трима бранители на Адмира, след което попаде към оставения напълно непокрит Жоржиньо на границата на малкото наказателно поле, за когото не бе проблем да покачи на 3:1.