Отборът на ЦСКА-София допусна тежко поражение с 0:5 от втородивизионния германски Нюрнберг в контролна среща, играна в испанския курорт Марбея. Възпитаниците на Милош Крушчич не се представиха на ниво и бяха наказани от своя съперник.

Нападателят на Нюрнберг Феликс Лохкемпер даде бърза преднина на своите с две попадения в 29-та и 33-та минута, а в 66-та минута крилото на „червените“ Греъм Кери си отбеляза автогол. Шест минути по-късно швейцарецът Михаел Фрай вкара четвърти гол за Нюрнберг, а Йоханес Гайс оформи крайното 5:0 в продължението на мача.

По този начин ЦСКА-София загуби втората си контролна среща от зимната подготовка, след като преди няколко дни победи казахстанския Каспий с 4:0. За „армейците’ предстои двубой с елитния японски Шонан Белмаре на 26 януари, а три дни по-късно българският тим се изправя срещу Джонбук Хюндай Моторс (Южна Корея). „Червените“ ще изиграят и още една контрола в Марбея, като все още не е уточнен съперникът и датата за двубоя.