цска

Отборът на ЦСКА-София разгроми у дома Титоград с 4:0 в първа среща от първия квалификационен кръг на турнира Лига Европа, игран на стадион „Българска армия“. Армейците започнаха двубоя с две от новите си попълнения – Диего Фабрини и Греъм Кери.

В първите минути опасните положения пред двете врати липсваха, като черногорците опитаха на няколко пъти да се изтеглят зад защитата на домакините, но при двете си ситуации не реализираха попадение за щастие на българския тим. Първо, Джалович се откъсна сам срещу Черниаускас, но стражът на армейците предвидливо излезе и изби, а впоследствие удар на Мамаду рикошира и излезе в ъглов удар.

„Червените“ очаквано владееха повече топката и бяха търпеливи в опитите си да преодолеят добре подредената защита на съперника. Тиаго Родригеш стреля на два пъти, но не намери целта. Така се стигна до 40-та минута, когато ЦСКА стигна до търсения гол. Изстрел на Родригеш от пряк свободен удар не бе изчистен от стража на гостите Иванович, топката попадна в Евандро, който от близка дистанция я довкара за 1:0. Малко след това Пламен Гълъбов пропусна да удои, след като уцели страничната греда при разбъркване в наказателното поле.

През втората част възпитаниците на Добромир Митов се разиграха и за две минути убиха интригата в двубоя. Първо един от най-дейните на терена Тиаго направи добавка с глава след удар на Кери, а малко след това Жеферсон, също след добавка, направи резултата класически. Остана време и за влезлия като резервата на мястото на Кери Кристиян Малинов да се разпише. Иванович изчисти лошо топката, а българският национал от полуволе, без подготовка, отбеляза за 4:0.

До края нямаше нови попадения и така „червените“ са с единия крак във втория квалификационен кръг на Лига Европа, където ги чака хърватският Осиек.

ЦСКА открива своята кампания в Първа професионална лига с домакинство на Етър на 12 юли от 21:00 часа, а реваншът в Черна гора е следващия вторник от 21:30 часа.