ЦСКА

След запомнящото се представяне на ЦСКА София преди месец срещу Базел, когато червените постигнаха епичен обрат и спечелиха като гости с 3:1 снощи гостуването им в Швейцария на „Йънг Бойс“ завърши трагично с 0:3.

На изкуствения терен на стадион „Ванкдорф“ в швейцарската столица Берн домакините стартираха по отличен начин и поведоха в резултата след колективна грешка на Юрген Майте и Валентин Антов, която позволи на Феликс Мамбимби да напредне и да открие в полза на Йънг Бойс.

Малко след това отбраната на ЦСКА София продължи да действа по несигурен начин и Густаво Бусато спаси вратата си от сигурен втори гол . Армейците опитаха на няколко пъти да организират опасни атаки, но липсваше точност в подаванията и концентрация при овладяването на топката.

Стигна се до 18-та минута, когато домакините увеличиха аванса си.

„Червените“ отправиха няколко точни изстрела, които не затрудниха стража на домакините Давид фон Балмос. Йънг Бойс стигна до класиката след 32 минути, когато за втори път в срещата се разписа Мамбимби.

В началото на  второто полувреме „червените“ бяха по-агресивни и натиснаха противника, но без резултат. Постепенно обаче армейците загубиха устрема си и играта продължи в равностоен характер.

Това бе и първа загуба на Даниел Моралес, откакто той пое временно тима след уволнението на Стамен Белчев. Българският отбор остава на дъното в група А с една точка. Йънг Бойс и Клуж вече са с по четири точки, а Рома със седем след разгромния си успех у дома на румънците с 5:0.

В следващите срещи от групата на Лига Европа ЦСКА София приема у дома Йънг Бойс, а Рома гостува на Клуж.