Скромният тим на „Уотфорд“ поднесе сензацията в 28-и кръг на Премиършип, побеждавайки лидера „Ливърпул“ с 3:0 на стадион „Викъридж Роуд“ пред 21 600 зрители.

Исмаила Сар изкова победата на „Уотфорд“, като отбеляза два гола и асистира за третия. Сар откри резултата в 54-ата минута, след шест минути вкара още един гол, а в 72-ата минута подаде на Трой Дийни, който оформи крайното 3:0

„Стършелите“ прекъснаха серията от 44 мача без загуба на „Ливърпул“ в първенството на Англия. Рекордьор по този показатели остава „Арсенал“, който изигра 49 срещи без загуба в периода май 2003 – октомври 2004 г. Възпитаниците на Юрген Клоп не бяха губили в шампионата от 22-и кръг на сезон 2018/2019. Оттогава те записаха 39 победи и пет равенства. През настоящия сезон мърсисайдци имаха загубени точки само в мача от девети кръг срещу „Манчестър Юнайтед“ (1:1). Поражението на „Ливърпул“ от „Уотфорд“ също така е първият случай от 1985 г., когато отбор, който е лидер в класирането, губи от тим, който е в зоната на изпадащите преди мача. За последно това се бе случило преди 35 години, когато „Манчестър Юнайтед“ губи от „Лестър“ с 0:3. Благодарение на сензационната си победа над „Ливърпул“ отборът на Уотфорд напусна опасната зона и се изкачи на 16-о място.

„Ливърпул“ със 79 точки продължава да води убедително в класирането. В следващия кръг отборът на Клоп играе у дома с „Борнемут“.