Уругвай триумфира по драматичен начин във втората среща от Мондиал 2018. „Урусите“ спечелиха с 1:0 срещата срещу Египет, играна на „Екатеринбург Арена“ в Екатеринбург. Звездата на „фараоните“ Мохамед Салах така и не записа и минута в срещата.

Двубоят започна по-добре за Уругвай. В 8-ата минута Едисон Кавани стреля от 20 метра, но стражът Ел Шенауи се намеси без особени проблеми.

В 23-ата минута бе първото по-опасно положение, а то отново бе дело на Кавани. Топката бе избита от защитник след изстрел на нападателя на ПСЖ.

Минута по-късно дойде и най-опасното положение през първата част. Луис Суарес бе намерен сам на задната греда, но нападателят на Барселона стреля в аут.

Началото на второто полувреме започна с нов пропуск на Луис Суарес, който бе изведен от Кавани, но стреля право и в обсега Ел Шенауи.

В 73-ата минута Кавани отново изведе Суарес, а нападателят направи поредния си пропуск в двубоя, излязал очи в очи с Ел Шенауи.

В 83-ата минута Кавани изстреля истинска бомба, но вратарят на Египет отново се справи добре и изби в корнер.

Кавани бе близо до гола и в 88-ата минута, когато нацели греда от свободен удар.

Така се стигна до 90-ата минута, в която Уругвай излезе напред в резултата чрез Хосе Хименес. Той бе намерен от Карлос Санчес след свободен удар.

След успеха Уругвай излиза на второ място във временното класиране на Група „А“ от Мондиала. Там първи са руснаците, които вчера спечелиха с 5:0 срещу Саудитска Арабия.