Валери Божинов

Престоят на Валери Божинов в новия му клуб „Пескара“ не тръгна по план. 34-годишният български нападател получи червен картон, без да е прекарал и минута на терена.

Божинов бе на пейката в мача срещу „Кротоне“ от 25-и кръг на Серия В. В 26-ата минута той получи директен червен картон за реплика към страничния рефер, която бе дочута от четвъртия рефер. Той сигнализира на главния арбитър, който веднага вдигна червен картон на българина.

„Пескара“ загуби мача с 4:1. Тимът на Божинов заема 12-о място в класирането, като е на две точки от зоната на изпадащите. Българският нападател премина в „Пескара“ по-рано този месец като свободен агент.