Червеният гранд от Манчестър се класира за финала на Лига Европа с огромна доза дяволски късмет. Футболистите на Жозе Моуриньо завършиха наравно 1:1 в реванша със Селта и с общ резултат 2:1 си осигуриха билетите за двубоя в Стокхолм. Техен съперник ще бъде младия състав на Аякс, който преодоля трудно отбора на Олимпик Лион.

Маруан Фелаини откри резултата в 17-ата минута, а Факундо Ронкаля изравни чак в 85-ата. Гостите от Иберийския полуостров обаче трябва да съжаляват, защото и според официалната статистика преднината бе на тяхна страна. В последните секунди на срещата и двата тима останаха с по 10 души, след като червени картони получиха централните защитници Ронкаля и Ерик Байи.

В първите минути Селта не се притесни от атмосферата на „Олд Трафорд“ и показа по-добра игра. Въпреки това Манчестър Юнайтед стигна до гола с първата си по-добра атака. В 17-ата минута Маркъс Рашфорд центрира отлично към Маруан Фелаини, който с глава откри резултата.

След попадението гостите реагираха като ужилени и все по често поглежаха към вратата на съперника. Последваха пропуски на Пабло Ернандес, Пионе Систо и Уго Майо. Селта продължи с добрата си игра и през втората част, но вратарят на Юнайтед Серхио Ромеро беше безупречен под рамката си.

Така се стигна до 85-ата минута, когато при едно разиграване след ъглов удар, Факундо Ронкаля с глава изравни резултата и смълча трибуните.

Попадението вдигна адреналина и на двата отбора, което доведе до сблъсъци между играчите, а централните защитници Ерик Байи и Ронкаля напуснаха терена с директни червени картони. В последната секунда на мача Гуидети направи непростим пропуск на метри от вратата на Манчестър Юнайтед.

Футболистите на Манчестър Юнайтед празнуват класирането си на финал в Лига Европа

С успеха в полуфиналите, футболистите на Жозе Моуриньо запазват шансовете си за класиране в груповата фаза на Шампионската лига. Както е известно, победителят от финала в Стокхолм се класира директно за първата фаза на най-престижния клубен турнир.