Роналдо
Кристиано Роналдо вкара своя гол номер 129 в Шампионската лига.

Отборът на Ювентус надигра като гост Байер Леверкузен с 2:0 в последна среща от група D на Шампионската лига.

„Бианконерите“ си бяха осигурили място на осминафиналите и първата позиция в групата, но завършиха с успех при визитата си в Германия. Първата част бе много равностойна и двата отбора имаха своите добри ситуации за гол. Гонсало Игуаин потърси непокрития Кристиано Роналдо в наказателното поле, но пасът бе дълъг при най-опасното положение за играчите на Маурицио Сари, а Муса Диаби уцели греда след страхотен шут с левия крак.

През второто полувреме гостуващият състав в крайна сметка се добра до трите точки. Влезлия като резерва Пауло Дибала асистира за Роналдо, който от близка дистанция реализира на празна врата своя гол номер 129-и в най-престижния европейски клубен турнир. В добавеното време на двубоя и Игуаин записа името си сред голмайсторите след нова асистенция на Дибала.

В другия мач от групата Атлетико Мадрид постигна безпроблемна победа у дома над Локомотив Москва с 2:0. Кийран Трипиър пропусна дузпа още в третата минута, но четвърт час по-късно Жоао Феликс не сбърка от бялата точка за 1:0. Гол на Алваро Мората бе отменен, но Фелипе в 54-та минута оформи крайния резултат, с което гарантира и класиране на Диего Симеоне и компания за осминафиналите. Тимът на Байер Леверкузен пък ще трябва да се задоволи с участие в Лига Европа.

Шахтьор Донецк – Аталанта 0:3

Всички осминафиналисти в Шампионска лига: ПСЖ, Реал Мадрид, Байерн Мюнхен, Тотнъм, Манчестър Сити, Аталанта, Ювентус, Атлетико Мадрид, Ливърпул, Наполи, Барселона, Борусия Дортмунд, Лайпциг, Лион, Валенсия и Челси.

Всички отбори, продължаващи в Лига Европа: Брюж, Олимпиакос, Шахтьор Донецк, Байер Леверкузен, Залцбург, Интер, Бенфика и Аякс.

Жребият за следващата фаза в двата турнира ще се тегли в понеделник (16 декември)