Лига Европа

„Арсенал“ – „Наполи“ е дербито от четвъртфиналите на „Лига Европа“. Това отреди жребият, теглен в швейцарския град Нион. „Артилеристите“ успяха да отстранят френския „Рен“, след като загубиха първия двубой с 3:1, но спечелиха реванша на „Емирейтс“ с 3:0, докато „Наполи“ продължи напред въпреки поражението в реванша от миналогодишния полуфиналист в надпреварата „Залцбург“.

Сред останалите четвъртфинални двойки прави впечатление изцяло испанският сблъсък между „Виляреал“ и „Валенсия“. „Бенфика“ посреща отстранилия „Интер“ „Айнтрахт“ /Франкфурт/, докато друг от фаворитите за трофея „Челси“ гостува на чешкия „Славия“ /Прага/, който поднесе една от изненадите на осминафиналите, изхвърляйки от турнира петкратния шампион „Севиля“ след продължения.

Първите срещи от 1/4-финалите са на 11 април, а реваншът седмица по-късно. Полуфиналните двойки ще противопоставят победителите от „Арсенал“ – „Наполи“ и „Виляреал“ – „Валенсия“, и „Бенфика“ – „Айнтрахт“ /Франкфурт/ и „Славия“ /Прага/ – „Челси“. Първите мачове са на 2 май, а реваншите на 9-и. Финалът в надпреварата е на 29 май е в Баку.