Отборът на Балкан Ботевград се доближи на една победа от титлата в баскетболното първенство, след като победи у дома Левски Лукойл с 81:77 в третия мач от финалната плейофна серия в НБЛ.

Преди мача домакините отбелязаха 30-годишнината от титлата на Балкан през 1989 г.

Ботевградчани спечелиха първата част с 28:17, а втората – с 24:16 и така се оттеглиха с аванс от 17 точки на почивката.

Гостите се събудиха в началото на последната четвърт и успяха да изравнят резултата. В последните секунди те бяха на прага на сензацията, но Брендън Браун вкара тройка 8 секунди преди сирената, а след това реализира два наказателни удара и блокира стрелбата на Божидар Аврамов в последната атака.

Така Балкан вече води във финалната серия с 2-1 победи и е домакин на 29 май на четвъртия двубой.

Браун беше най-резултатен за победителите с 26 точки, 6 борби и 7 асистенции. С 12 точки и 10 борби се отличи Микейл Хопкинс, а националът Димитър Димитров добави 12 точки и 6 борби. За Левски Лукойл 21 точки, 7 борби и 4 асистенции реализира Калоян Иванов. Христо Захариев бе добави 17 точки и 7 борби, а Деян Иванов вкара 13 точки.