унион берлин

Отборът на Унион (Берлин) за исторически първи пътв историята си ще играе в Първа Бундеслига. Воденият преди години от българския треньор Георги Василев тим завърши 0:0 у дома с Щутгарт в реванш от плейофа за оставане/влизане в елита. Първата среща бе приключила с резултат 2:2 и така с повече голове на чужд терен берлинчани ще са 56-ият участник в Бундеслигата от основаването ѝ през 1963 година. Щутгарт пък изпадна за трети път от немския елит след 1975 и 2016 година.

Гостите имаха игров предимство през първата част и в 8-ата минута вкараха гол, чрез Денис Аого от фаул. Попадението обаче бе отменено преразглеждане на ситуацията със системата за видеоповторения. С

След почивката Унион заигра отлично в отбрана и почти не позволяваше на съперника да стигне до голови положения. В същото време на два пъти удари гредите чрез Абдулахи в 65-ата и 66-ата минути.

В края Щутгарт опита натиск, но не успя да стигнат до гол и за трети път в историята изпадна от Бундеслигата. Унион пък е третият нов член на елита за следващия сезон след Кьолн и Падерборн.