„Байерн“ /Мюнхен/ е шампион на Германия за 7-ми пореден път. В последния 34-ти кръг на Бундеслигата баварците победиха гостуващия „Айнтрахт“ /Франкфурт/ с 5:1. Дори равенството щеше да е достатъчно за шампионите, но със силна игра те не оставиха съмнение в своето превъзходство. Мюнхенският колос събира 78 точки, които се оказват достатъчни за 29-а титла в историята на клуба. Срещата беше прощална за легенди като Франк Рибери, Ариен Робен и Рафиня, които напускат „Байерн“ след края на сезона.

Футболистите на Нико Ковач започнаха много агресивно от самото начало на мача и дадоха ясен знак, че ще преследват победа до последно. Първото полувреме завърши само 1:0 с гол на Кингсли Коман (4), а вратарят на гостите Кевин Трап запази интригата за втората част. „Айнтрахт“ успя да изравни в 50-та минута, след като резервата Себастиян Алер се възползва от разбъркване в наказателното поле на „Байерн“, но само три по-късно Алаба възстанови преднината на домакините. Ренато Санчес вкара трети гол, с което окончателно уби интригата.

След това на терена се появиха Рибери и Робен, за да получат овациите на публиката за последен път. В 72-та минута французинът направи това, което най-добре умее с екипа на „Байерн“, вкарвайки прекрасен гол след марков пробив по левия фланг. Той премина с лекота между двама бранители и завърши с елегантно прехвърляне на вратаря за 4:1. Малко след това се разписа и Робен на празна врата след подаване на Алаба за крайното 5:1.