Байерн, Томас Мюлер

Германският „Байерн Мюнхен” победи с 3: 0 испанския тим „Барселона“ в мача от първия кръг от груповата фаза на Шампионската лига. Срещата се проведе на стадион „Камп Ноу“ в Барселона.

Головете отбелязаха Томас Мюлер (33 -та минута) и Робърт Левандовски (56, 85). Мюлер вкарва седми гол на Барселона в Шампионската лига в шест мача. Това е резултат, който не е постиган досега от друг испански играч в този турнир.

Отборите се срещнаха за 10 -и път в Шампионската лига. Седем мача са печелени от Мюнхенския тим, две победи отбелязаха каталунците, а една среща завърши наравно. За последно „Байерн” и „Барселона” се срещнаха през август 2020 г. на четвъртфиналите на Шампионската лига. Мачът завърши с резултат 8:2 в полза на отбора от Германия.

„Барселона” за последно отбелязапобеда срещу „Байерн Мюнхен” в голямо европейско състезание през май 2015 г. на полуфинал, когато печели с резултат 3 на 0.

Отборите играят в група Е заедно с португалската „Бенфика“ и киевското „Динамо“. В следващия кръг Барселона ще гостува на „Бенфика” на 29 септември, а „Байерн” ще играе като гост срещу „Динамо Киев” същия ден.