челси

Челси спечели втория по значимост европейски клубен турнир Лига Европа.Момчетата на треньора Маурцио Сари не оставиха шансове на градския съперник Арсенал във финала побеждавайки го с категоричното 4:1.

Така „сините“ удължиха серията от 25 години без евротрофей на „артилеристите“. За Челси пък това бе първа европейска титла от шест години насам, когато те отново спечелиха същия турнир.

Наставникът на „сините” Маурицио Сари не можеше да разчита на младите звезди Калъм Хъдсън-Одой и Рубен Лофтъс-Чийк, както и Антонио Рюдигер.

В състава на Унай Емери единственият отсъстващ бе Хенрих Мхитарян, който не бе в състава заради изострените политически отношения между Азербайджан и Армения.

Всички по-съществено се случи през второто полувреме. Челси започна по-устремно и поведе в резултата само 4 минути след подновяването на играта. Емерсон центрира прекрасно от крилото, а Жиру отбеляза красив гол с плонж.

Само 11 минути по-късно резултатът бе удвоен чрез Педро, който получи отличен пас от Азар в наказателното поле и преодоля защитата на Арсенал.

В 65-ата минута Челис получи правото да изпълни дузпа заради нарушение на Мейтлънд-Найлс срещу Жиру. Зад топката застана Азар и покачи на 3:0.

„Червените“ се върнаха в мача няколко минути по-късно, след като резервата Айоби вкара много красив гол.

Радостта на футболистите на Арсенал обаче бе кратка, след като само 3 минути по-късно Еден Азар сложи точка на спора с красив гол за крайното 4:1.