Челси - Реал (Мадрид)

Отборът на Челси се класира за финала на Шампионската лига за първи път от 2012 година насам, след като победи Реал Мадрид с 2:0 у дома в реванша между двата тима и отстрани съперника си с общ резултат 3:1.

На „Стамфорд Бридж“ лондончани категорично надиграха своя съперник и заслужено стигнаха до успеха, който можеше да е доста по-изразителен. Германският национал Тимо Вернер откри резултата в полза на домакините в 28-та минута, когато се разписа с глава от непосредствена близост, след като изстрел на Кай Хаверц срещна напречната греда. През второто полувреме възпитаниците на Зинедин Зидан нямаха сили по никакъв начин да отговорят на предизвикателството, а след куп пропуски „сините“ все пак стигнаха до втори гол, дело на Мейсън Маунт в 85-та минута.

По този начин Челси се класира за финала в Шампионската лига, където ще се изправи срещу друг английски клуб – Манчестър Сити. Решаващият мач за най-ценния клубен трофей в европейския футбол ще се играе на стадион „Ататюрк“ в Истанбул на 29 май.