Федерер

В мач-трилър Роджър Федерер трудно преодоля съпротивата на испанеца Рафаел надал и спечели с 3-1 сета – 7-6; 1-6; 6-3; 6-4.

След оспорвания първи сет, записан на сметката на Федерер, Надал заигра много силно и лесно изравни резултата. Швейцарецът обаче се отърси от шока много бързо и отново пое лидерството след втория сет.

Третата част бе абсолютен трилър, в който Надал многократно бе на ръба на загубата, но запазваше самообладание и успяваше да остане в мача. В последните два гейма испанецът отрази 5 мачбола, преди да бъде надигран от осемкратния носител на „Уимбълдън“.

Федерер показа силен ретур, силно сервиране и голяма стабилност, като това му позволи да преодолее енергичната игра на Надал, с която той помете противниците си дотук.

На финала ни очаква друга тенис-класика, защото там Федерер ще срещне водача в световната ранглиста Новак Джокович.