Иран победи Мароко с 1:0 в двубой от група

Иран победи Мароко с 1:0 в двубой от група „Б“ на Световното първенство по футбол в Русия.

Двата тима си поделиха надмощието през първата част, като Мароко стартира силно и в 19-ата минута пропусна 100% положение при разбъркване в наказателното поле на Иран. Персите отвърнаха подобаващо и поизравниха играта, за да натиснат в края на полувремето и Сердар Азмун да пропусне най-чистото положение в полувремето, оставайки сам срещу вратаря на съперника.

През втората част опасностите пред двамата вратари бяха далеч по-малко, като двата тима заложиха на битка в центъра на терена. Играта пък допълнително се накъса заради няколко смени заради контузени състезатели четвърт час преди края. До края на двубоя Мароко беше малко по-активният тим, но така и не създаде сериозни голови положения, за да промени нулевото равенство.

Нервите в края взеха връх и в продължението двата тима едва не стигнаха до бой заради фаул, но реферът Джунейт Чакър се намеси авторитетно и охлади страстите. Минута преди края автогол на Азиз Буадуз донесе победата на Иран.

Другите два отбора в групата са Испания и Португалия и те излизат един срещу друг в 21:00 часа тази вечер в Сочи.