Играчите на Италия празнуват, след като спечелиха футболния мач между Италия и Уелс в Рим, Италия, 20 юни 2021 г.

Отборът на Италия под ръководството на Роберто Манчини повтори своя безпогрешна серия. „Скуадра Адзура“ записа своя 30-и мач без поражение.

За последно италианците загубиха от Португалия в Лигата на на нациите на 10 септември 2018 г. (0:1).

Рекордът от 30 срещи без загуба бе поставен под ръководството на Виторио Поцо през 1935 – 1939 г.

В мач от трети кръг на груповия етап на Евро 2020 Италия се наложи над Уелс с 1:0 в Рим и финишира на първо място в групата си.

23-годишният халф Матео Песина откри резултата в мача с Уелс в 39-ата минута. В 55-ата уелсците останаха човек по–малко, след като червен картон получи Итън Ампаду.

В другия мач от групата  Швейцария победи Турция с 3:1 на Олимпийския стадион в Баку. Харис Сеферович даде преднина на символичните домакини още в 6-ата минута, а в Джердан Шакири в 26-ата удвои преимуществото, но Ирфан Кахведжъ върна един гол в 62-ата минута. Малко по-късно Шакири отново прониза мрежата на турците и резултатът се запази до края.

Шакири празнува след отбелязване на гол по време на футболния мач между Швейцария и Турция в Баку, Азербайджан, 20 юни 2021 г.

Италия е на върха в група А с 9 точки, на второ място финишира Уелс с 4 т., който изпревари Швейцария по допълнителни показатели. Турция остана на дъното на таблицата с нула точки.