Лудогорец победи Левски на стадион „Георги Аспарухов“ след три годишна пауза. Българският първенец се наложи с 3:1 в мач от седмия кръг на шампионския плейоф в Първа професионална лига. Головете за разградчани на Герена отбелязаха Марселиньо и Вандерсон на два пъти, а точен за домакините беше Давид Яблонски. Цели три пъти топката срещна гредите на вратата пазена от вратаря на Лудогорец Ренан.

Преди срещата играчите на Левски направиха шпалир на гостите по случай шестата им поредна титла. Пред едва около 2,500 зрители на трибуните и празен Сектор „А“, поради наказание, мачът започна с открит футбол.

Домакините отправиха два удара към вратата на противника до петата минута, а в 17-ата, след изтрел на Нар, топката срещна дясната странична греда.

Малко след това Марселиньо се възползва от грешка на Пиргов и стреля от средна дистанция, вратарят на Левски Кръстев не се намеси по най-добрия начин и резултата беше открит. Едва 100 секунди по-късно Лудогорец отбеляза второ попадение. Удар на Вандерсон рикошира в Мехди Бурабия и влезе в мрежата.

В 31-та минута, Давид Яблонски успя да намали с глава, след центриране на Огнянов.

През втората част домакините излязоха решени да отбележат изравнително попадение, но топката срещна гредите на два пъти в рамките на само минута. В 62-ата минута изстрел на Бабатунде бе отразен от Ренан, като шутът срещна гредата и излезе в корнер. След центрирането кълбото попадна в Краев, който стреля, но отново Ренан се намеси решително, избивайки в дясната греда.

Краев се върна пред защитата, но при опит да изнесе топката бе пресиран в 70-ата минута, тя му бе отнета, като попадна във Вандерсон, който преодоля прекалено лесно Яблонски, а след това майсторски вкара за трети път в мрежата зад синята врата. Интересното е, че това бе негов шести гол в кариерата му срещу Левски.

Лудогорец има вече точно 20 точки преднина пред третия Левски. Разградчани са със 79, докато сините са с 59, а в последните четири срещи записаха три поражения.

Старши треньорът на Левски Николай Митов за пореден път изрази категоричното мнение, че гледа в дългосрочен план и цели да изгради боеспособен състав.

“Добре започнахме срещата, но допуснахме грешка при първия гол. Последва втори, върнахме един и взехме инициативата. Но точно тогава, когато трябваше да изравним, липсата на опит си каза думата. Ние пропуснахме няколко удобни ситуации, а Лудогорец реализира трето попадение. Все пак мисля, че това е пътят, по който трябва да вървим. Само така, постепенно, с дългосрочна смисъл може да изградим солиден отбор. Не за първи път казвам, че сега давам шансове на тези, които и догодина ще са в нашите редици. Самата победа в даден двубой не е толкова важна. Няма смисъл да бием с играчи, които следващия сезон няма да са при нас. За да направим силен отбор обаче, се нуждаем и от селекция, за да има в състава необходимата конкуренция. Винаги има риск от гледна точка на действията, които предприемам, но е по-добре да знам, че имам отбор, ядро, на което да разчитам през есента. Днес нямахме и късмет, но няма какво да направим. Не мога да коментирам думите на Предраг Пажин и Илиян Стоянов, всеки си има мнение. Имам уверението на ръководството, че застава зад мен. Аз оставих един отбор, който бе на първо място, за да дойда тук и да работя в дългосрочен план”, заяви старши треньорът на Левски.