Левски, гол

Отборът на „Левски“ надигра като гост „Витоша“ (Бистрица) с 2:0 като гост в среща от 22-ия кръг на Първа лига. Старши треньорът на „сините“ Георги Дерменджиев започна с промяна на върха на атаката, като вместо завърналия се в тима от Ботев (Враца) Валери Божинов на терена започна Станислав Костов. Столичани подпечатаха успеха си още през първото полувреме, когато паднаха и двете попадения.

Първо Паулиньо откри резултата в 22-а минута след асистенция на Давиде Марияни, а двадесет по-късно бразилецът се превърна в асистент за нападателя Станислав Костов, който успокои тима с втори гол в мача. През втората част „Левски“ удържа аванса си, като Божинов можеше да направи резултата класически с много красиво изпълнение, но топката бе изчистена.

Така „сините“ постигнаха първи успех под ръководството на Дерменджиев в Първа лига, след като в миналия кръг завършиха у дома наравно с „Локомотив“ (Пловдив) 1:1. Отборът е вече на осем точки от лидера и действащ шампион „Лудогорец“ и на три от вечния съперник ЦСКА-София. За „Левски“ предстои Вечно дерби именно с „червените“ тази неделя.

След поражението си пък „Витоша“ (Бистрица) остава на 11-а позиция в таблицата с актив от 20 точки. В следващия си мач възпитаниците на Росен Кирилов гостуват на намиращия се в подем тим на „Септември“, който започна пролетния полусезон с две поредни победи над „Берое“ и „Локомотив“ (Пловдив).