Ливърпул и Челси завършиха наравно 1:1 в дербито от 13-ия кръг на Премиър лийг, играно на „Анфийлд“. Тази развръзка отдалечи още повече двата тима от Манчестър Юнайтед, заемащ второто място във временното класиране. Днес лидерът Манчестър Сити може също да увеличи преднината си пред тях.

Ливърпул Челси

Мохамед Салах наказа бившия си клуб и даде аванс на домакините в 65-ата минута, но пет минути преди края Вилиан, който се появи в игра 144 секунди по-рано, вкара щастлив, но много зрелищен гол за 1:1.

Така Челси остава непобеден в последните си шест визити на „Анфийлд“, като за последно сините загубиха тук през 2012 година. Ливърпул остава обаче единственият клуб в Премиър лийг, който Антонио Конте не е победил, откакто е начало на Челси.

Срещата предложи отворен футбол още от самото си начало. Головите положения и точните удари обаче липсваха в първия четвърт час. Между 21-вата и 24-ата минута Челси създаде последователни три голови ситуации пред вратата на Миньоле, който обаче се представи на ниво.

Белгиецът първо спаси коварен изстрел на Азар в ъгъла. След това именно Азар изведе много добре Дринкуотър, който също не успя да преодолее стража на Ливърпул. Последва силен шут на Дзапакоста до близката греда, но Миньоле отново изби. При последвалия корнер се създаде страхотна суматоха в наказателното поле на мърсисайдци, но домакините оцеляха.

В 27-ата минута Салах проби добре, но ударът му бе блокиран от Кристенсен. Четири минути преди почивката египтянинът отправи много опасен изстрел от границата на наказателното поле, след който топката профуча на сантиметри встрани от далечната греда.

Минута преди края на първото полувреме домакините имаха известни претенции за дузпа, след като Коутиньо падна в наказателното поле, след като бе побутнат с ръка от Азар, но сигнал не последва.

В крайна сметка през първите 45 минути Ливърпул владееше повече топката, но Челси създаде по-опасните ситуации.

В 50-ата минута Стъридж се обърна добре в наказателното поле и пробва нещо срещно между удар и центриране. Куртоа се опита да улови, но сгреши и пусна топката да мине зад гърба му, а след това кълбото излезе в ъглов удар.

Ливърпул усили натиска, а гостите се прибраха в своята половина в първия 1/4 час на второто полувреме. В 58-ата минута публиката на „Анфийлд“ поиска дузпа за игра с ръка на Кейхил в наказателното поле. Ръката на бранителя обаче бе близо до тялото му и сигнал логично не последва.

Минута след това Дзапакоста центрира остро отдясно, но Аспиликуета и Мората не успяха да достигнат до топката и да се възползват от тази добра ситуация. Малко след това Мората засече ново центриране на Дзапакоста, но не успя отблизо да насочи топката във вратата и я прати в аут.

В 65-ата минута Ливърпул поведе. Бакайоко не успя да пресече едно подаване на Коутиньо пред наказателното поле и така продължи топката към Окслейд-Чембърлейн. Бившият играч на Арсенал изведе Салах през центъра на отбраната на Челси. Египтянинът стреля покрай Куртоа, давайки аванс на мърсисайдци. Салах показа уважение и не изрази радостта от попадението срещу един от бившите си клубове.

Това бе десети гол на нападателя в Премиър лийг и 15-и такъв във всички турнири от началото на сезона.

В 78-ата минута много добра атака на домакините завърши с удар на Вайналдум, който бе блокиран от Кейхил. В 82-рата Алонсо засече от въздуха центриране на Дзапакоста, но от няколко метра прати топката високо над вратата.

Пет минути преди края Вилиан, която се появи в игра секунди преди това, изравни от нищото. Бразилецът проби отдясно и опита центриране към далечната греда, но то се превърна в страхотен гол, след като топката прехвърли атрактивно Миньоле, който не се намеси на ниво – 1:1.

В добавеното време страхотен удар на Салах от границата на наказателното поле бе спасен от Куртоа.

Класиране Висша лига

Челси остава на трето място с актив от 26 точки. Ливърпул е пети с три по-малко.