Лудогорец победи Левски с 2-0 в дербито от 12-ия кръг на efbet Лига. Попаденията за „орлите” отбелязаха Мавис Чибота (16) и Клаудиу Кешерю. По този начин футболистите, водени от Станислав Генчев увеличават аванса си на върха спрямо „сините” на 4 точки.

Поражението е второ за Левски през сезона и е втори случай, в който тимът не успява да отбележи попадение след мача с Етър (0:0). Лудогорец постига осма поредна победа във всички турнири.

Двата състава изиграха в добро темпо първите 45 минути, в които играта беше равностойна, но Левски бе една идея по-опасният отбор. Столичани обаче успяваха да застрашат вратата на Пламен Илиев предимно от статични положения. Удар на Живко Миланов бе майсторски спасен от стража, а Мартин Райнов и Нуно Рейш имаха шансове след центрирания от ъглови удари.

Лудогорец поведе с първия си и единствен точен удар през първата част. Чибота опита да центрира към Кешерю. Румънецът се сблъска във въздуха с Нуно Рейш, но топката се върна към Чибота, който необезпокояван в наказателното поле нанесе акробатичен удар. Топката влетя в мрежата, а Миятович не успя да я отбие.

През втората част оборотите спаднаха. Левски не успяваше да пресира така агресивно както през първото полувреме и двата отбора действаха по-предпазливо. Двамата наставници прибегнаха към смени, като Петър Хубчев замени неутрализирания Станислав Иванов с Дени Алар и Нашименто с Мазурек. Станислав Генчев започна освежаване на отбора с Вандерсон и Анисе за сметка на Жоржиньо и Горалски.

Шампионите дочакаха своя момент в 80-та минута, когато Вандерсон и Икоко размениха бързи подавания и последният центрира по земя към Кешерю. Румънецът пое отлично топката и се обърна със защитник на гърба, за да нанесе удар над приближаващия се Миятович и да оформи крайния резултат 2-0. Това е гол №8 в първенството за Кешерю, който излезе с някаква травма веднага след попадението. До края Левски не стигна до почетен гол и Лудогорец запази преднината си.