Барселона

Байерн Мюнхен победи Барселона с 3:0 в мач от последния кръг в група Е от Шампионската лига. По този начин за първи път от 20 години Барселона не успя да премине груповата фаза в най-силния европейски турнир.

Отборът на Байерн Мюнхен стартира двубоя с много агресивно темпо и още в четвъртата минута имаха възможност да открият резултата след удар на Левандовски от пряк свободен удар.

Първото попадение в мача отбеляза Томас Мюлер след центриране на Роберт Левандовски, а зрителите трябваше да изчакат намесата на VAR, която да потвърди редовността на гола. Три минути преди края на първото полувреме Лерой Сане отбеляза красив гол с мощен изстрел, удвоявайки резултата.

И през второто полувреме баварците бяха по-доминантния отбор, и в 62-та минута Джамал Мусиала реализира трето попадение, затвърждавайки доминацията на Байерн Мюнхен. Оттук до края на мача отборите намалиха темпото, и до нови сериозни опасности не се стигна.

С тази победа баварците заслужено спечелиха групата, събирайки пълен актив от точки – 18, а отпадането на отбора от турнира още повече задълбочи кризата в каталунския тим.