Бразилският талант Родриго записа първи хеттрик за Реал Мадрид.

Носителят на 13 титли Реал Мадрид най-после изигра силен мач в тазгодишното издание на Шампионска лига, след като спечели у дома срещу Галатасарай с 6:0, в среща от група „А” . 18-годишният бразилец Родриго отбеляза хеттрик и подаде за четвъртия гол на Карим Бензема. Французинът отбеляза и петото попадение. Капитанът Серхио Рамос пък се разписа от дузпа.

В другия мач от групата Пари Сен Жермен спечели минимално срещу Брюж с 1:0 и се класира за елиминациите в турнира. Мауро Икарди отбеляза единствения гол през първото полувреме. Парижани определено имаха късмет да спечелят, след като Мбайе Диане пропусна дузпа за Брюж четвърт час преди края на мача.

Тотнъм записа убедителна победа с 3:0 при визитата си на Цървена звезда в група „В”. Джовани ло Селсо отбеляза дебютния си гол за „шпорите” в ШЛ, а на два пъти точен бе Хюн Мин Сон. По този начин англичаните се утвърдиха на второ място в групата.

В група „С” Аталанта записа историческа първа точка, завършвайки 1:1 срещу Манчестър Сити. Рахийм Стърлинг вкара за „гражданите” в 7-та минута, а до почивката Габриел Жезус пропусна дузпа. През втората част Марио Пашалич изравни. В края резервният страж на англичаните Клаудио Браво получи директен червен картон за фаул извън наказателното поле, а чилиецът по-рано бе заменил контузения Едерсон. Така на вратата срещата доигра десният бек Кайл Уокър.

Драматичен беше и двубоят Динамо Загреб – Шахтьор Донецк. Срещата завърши 3:3, а в нея имаше и два червени картона. Алан Патрик откри за Шахтьор, но Бруно Петкович изравни. В последните седем минути на двубоя паднаха другите четири гола. Първо домакините отбелязаха на два пъти чрез Иванушец и Адеми, а в продълженията Жуниор Мораес и Тете от дузпа откраднаха по шокиращ за домакините начин точката.

В група „D” Байер Леверкузен записа първи точки в турнира, побеждавайки Атлетико Мадрид с 2:1. Автогол на Томас Партей и Кевин Фоланд направиха 2:0 за „аспирините”. В 90-та минута Мората вкара почетния гол за испанците.

В по-ранните срещи Ювентус победи Локомотив Москва в Русия с 2:1и си осигури класиране за 1/8-финалите на турнира. Байерн Мюнхен също стори това, след като спечели у дома срещу Олимпиакос с 2:0.