Карим Бензема

Реал Мадрид победи Пари Сен Жермен с 3:1, като така се класира на четвъртфиналите в Шампионската лига.

Вечерта ще остане в историята като една от най-паметните за Реал през новия век. След час игра магията на 13-кратният европейски клубен шампион озари Мадрид.

В точния момент на сцената излезе Карим Бензема, който с хеттрик в рамките на 17 минути нокаутира мултимилионната селекция на ПСЖ, която бе предвождана от мощното атакуващо трио на Лионел Меси, Неймар и Килиан Мбапе.

Мбапе вкара три гола, но само един от тях бе зачетен. Той падна в 39-ата минута, когато французинът получи извеждащ пас от Неймар и отбеляза. Преди това негов гол бе отменен заради засада на Менде. Третото попадение на Мбапе също бе анулирано заради това, че бе зад защитата.

В 61-ата минута Джанлуиджи Донарума се забави с изчистването на топката и бе притиснат от Бензема. Това го принуди да рита напосоки, а топката отиде във Винисиус, който асистира на Бензема за 1:1. Тази ситуация вдъхнови Реал, който заигра доста по-агресивно и напористо.

И така в рамките на 120 секунди между 76-ата и 78-ата минута, чудото на „Бернабеу“ се случи, а героят на два пъти отново бе Бензема. Първо той получи невероятен пас от Лука Модрич и вкара за 2:1. А със следващата атака бранител на парижани сам асистира на Бензема, който вкара за 3:1. Последните 10 минути, нито Мбапе, нито Меси, нито Неймар успяха да измислят начин как да съвземат парижани.

Велика европейска вечер за Реал, който за пореден път показа, че неслучайно е 13-кратен шампион и никога не бива да бъде отписван от европейските битки. Това е 21-ви случай, в който Мадрид се класира в елиминационен мач от турнирите на УЕФА, след като е загубил първата среща като гост.

Припомняме, че последното гостуване на ПСЖ на “Бернабеу” беше през 2019 година и завърши 2:2. Реал поведе с два гола на Бензема, но парижани изравниха с попадения на Мбапе и Пабло Сарабия.

В другия мач в сряда Манчестър Сити и Спортинг Лисабон направиха равенство 0:0 на „Етихад“. „Гражданите“ бяха спечелили първата среща в Португалия с 5:0. Така Манчестър Сити и Реал се присъединиха към Ливърпул и Байерн Мюнхен, които вече си осигуриха място на четвъртфиналите в надпреварата.