Шампионска лига

Манчестър Юнайтед приключи рано участието си в Шампионската лига, но Жозе Моуриньо не смята това за някаква суперизненада и е на мнение, че от поражението от Севиля не трябва да се правят трагедии, тъй като това не се случва за първи път с отбора.

„Първият гол винаги е важен, при това не само заради резултата от първия мач, но и заради характера на играта. От първите минути се стараехме да действаме агресивно, но не вкарахме, а Севиля постепенно започна да контролира топката. Имахме отлични шансове да открием резултата, но те вкараха първи, а след това играта стана по-емоционална. Вторият гол ни пречупи. Имахме епизодични добри изяви, но не контролирахме играта. Все пак не мога да кажа, че играчите ми не искаха да спечелят. Това е футболът. Загубихме, но утре предстои още един ден, а в събота – още един мач. Добре е, че футболистите не крият разочарованието си, но нямаме време да преживяваме това. Знам, че подобно нещо се е случвало с Юнайтед и преди, тъй като тогава съм бил треньор на Порто и Реал. Не мисля, че това е нещо ново за клуба. Какво трябва да се случи, за да се представяме по-добре в Шампионската лига? Всичко. Всеки харчи пари, нали? Не само ние, нали? Това е естествен процес, всеки отбор прави инвестиции. Променяме се не само заради промените. Така че не само ние инвестираме пари, всички клубове го правят“, отбеляза Моуриньо след мача.

Отборът на Севиля се наложи над Манчестър Юнайтед с 2:1 като гост и се класира за 1/4 финалите на Шампионската лига. Първият двубой в Испания завърши 0:0 и Севиля продължава напред с общ резултат 2:1. Гостите отбелязаха головете си в рамките на четири минути през второто полувреме, а тимът на Юнайтед успя да върне само един гол в оставащия 1/4 час.

През първото полувреме „червените дяволи“ не успяха да застрашат сериозно вратата на съперника, с изключение на един удар на Маруан Фелайни в 38-ата минута, който бе отбит от Серхио Рико в корнер. Ситуацията не се промени и след почивката, а феновете на домакините изживяха шок между 74-ата и 78-ата минута, когато французинът Уисам Бен Йедер направи Давид Де Хеа безпомощен и в двете ситуации. Ромелу Лукаку успя да върне един гол в 84-ата минута, но в оставащото време до края Севиля удържа аванса си и елиминира английския гранд.

В другия днешен двубой от най-престижния европейски турнир Рома надви Шахтьор с 1:0 на свой терен и намери място сред най-добрите осем благодарение на гола си на чужд терен в първата среща в Украйна (1:2). Един Джеко осигури победата на „вълците“ с гол в 52-ата минута. Бранителят на Шахтьор Иван Ордец получи директен червен картон в 79-ата минута и с човек по-малко украинците не успяха да стигнат до изравнителен гол, който щеше да ги класира напред в турнира