Севиля елиминира турския дебютант Истанбул ББ в най-интересния мач от тазвечершните плейофи в Шампионската лига. Севилци се класираха за груповата фаза на турнира след равенство 2:2 на своя „Рамон Санчес Писхуан“ и общ резултат 4:3.

Севиля Истанбул ББ

Испанският тим обаче беше на крачка от отпадането, защото в 90-ата минута ветранът Емре Бельозоолу уцели гредата от фаул и ако беше малко по-точен, сега Истанбул ББ щеше да празнува.

Бившият футболист на Лудогорец Жуниор Кайсара направи силен мач за гостите и асистира за попадението на Елерио Елиа, който отри резултата в 17-ата минута. След почивката обаче Серхио Ескудеро и Висам Бен Йедер обърнаха нещата в полза на Севиля, а Един Вишча оформи крайното 2:2.

Успехът с 2:1 в Турция даваше спокойствие на Севиля и може би поради тази причина отборът на Едуардо Берицо започна мача малко отпуснато. Гостите се стараеха да действат агресивно, но бързо си пролича, че защитниците им лесно грешат, когато са пресирани.  Бен Йедер пропусна ранен шанс да открие резултата, а в 8-ата минута отново той проби, но в последния момент топката беше избита в корнер.

След четвърт час игра късметът помогна на гостите да оцелеят. Защитникът Габриел Меркадо се включи при поредната атака на Севиля и шутира силно, но топката срещна гредата. Интригата около крайния победител се върна с пълна сила в 17-ата минута, когато Истанбул ББ поведе.

Емануел Адебайор изведе Жуниор Кайсара по десния фланг, той центрира успоредно на голлинията към Елиа и холандското крило нямаше как да сбърка.

Севиля веднага взе инициативата, но се затрудняваше да стига до голови положения. До почивката Истанбул ББ играеше много енергично и показа, че има сили да поднесе изненадата.

Отборът на Абдула Авджъ обаче допусна Севиля да изравни много бързо след началото на втората част. Това стана в 52-ата минута, когато Сесар Навас центрира, а Серхио Ескудеро с глава разстреля вратаря на турците Волкан Бабаджан.

Домакините се настървиха и Хоакин Корея пропусна чудесна възможност за втори гол. В 67-ата минута Бен Йедер намери Стеван Нзонзи сам срещу бабаджан, но французинът не уцели вратата.

Севиля поведе в 75-ата минута с попадение на Бен Йедер. Всичко започна от грешка на Епуряну, която позволи на резервата Нолито да отнеме топката и да подаде на Бен Йедер. Нападателят финтира съперник и с техничен удар се разписа за 2:1.

Гостите обаче нямаха намерение да се предават и в 83-ата минута Един Вишча изравни. Голът падна от засада, която реферите не маркираха.

Истанбул ББ се хвърли с всички сили в атака и в 87-ата минута Вишча можеше да вкара трети гол, но не овладя добре топката и тя попадна в ръцете на Серхио Рико. Кулминацията настъпи в последните секунди на редовното време.

Емре Бельозоолу си спечели фаул около границата на наказателното поле и сам го изпълни, но уцели гредата и феновете на Севиля си отдъхнаха.