Славия се класира за втория квалификационен кръг на Лига Европа. „Белите“ отстраниха Илвес (Тампере, Финландия) с общ резултат 3:1, след

Славия се класира за втория квалификационен кръг на Лига Европа. „Белите“ отстраниха Илвес (Тампере, Финландия) с общ резултат 3:1, след като спечелиха и реванша с 2:1 в София. И двата гола реализира Галин Иванов.

Във втория квалификационен кръг Славия се изправя срещу хърватския гранд Хайдук (Сплит). Според първоначалната програма първият мач е в Хърватия на 26 юли (четвъртък) от 21:00 часа, а реваншът е на 2 август в София.

В първите 15-20 минути мачът бе без кой знае какви интересни положения. В 36-ата минута Славия откри резултата. Галин Иванов засече подаване отдясно в наказателното поле и от около точката за изпълнение на дузпа с удар по земя преодоля вратаря на гостите.

До края на първото полувреме „белите“ имаха още две атаки, но не стигнаха до второ попадение.

В 54-ата минута Илвес изравни малко изненадващо, тъй като до този момент почти нямаше нападение срещу „белите“. Дълъг пас стигна до Мариус Нубиси, който бе вдясно в наказателното поле и с диагонален удар преодоля Стергиакис. Вратарят на Славия също не се намеси добре при удара на футболиста на финландския отбор.

Радостта на гостите обаче трая около минута. В 56-ата минута Галин Иванов отново се превърна в герой, след като вкара за 2:1. Този път футболистът стреля фронтално срещу вратата на съперника, топката се удари в горната греда и влетя в мрежата на Хиландер.

В 63-ата минута Георги Йомов направи сериозен пропуск. Момчил Цветанов напредна отдясно, стигна почти до аутлинията и центрира успоредно на голлинията. Там обаче Йомов с глава пропусна само от няколко метра да прати топката във вратата. В 69-ата минута голмайсторът за Илвес Нубиси стреля с глава, но над вратата. В 72-ата минута гостите пропиляха най-чистото си положение. Тату Миетунен бе изпуснат от Андреа Христов и за щастие на Славия не успя да уцели вратата.

До края на мача Галин Иванов имаше още един шанс, а след това и Милчо Ангелов, но всичко приключи при резултат 2:1 в полза на българския тим.