ЦСКА спечели зрелищен мач с 2:1 срещу Лудогорец и се класира за полуфиналите на турнира за Купата на България. Футболистите на Стамен Белчев сториха това след продължения, тъй като в реодвното време резултатът бе 1:1. Николай Бодуров и Кирил Десподов вкараха попаденията за „червените“ за радост на 20 000 зрители на стадион „Българска армия“, а Козмин Моци бе точен от дузпа за разградчани. Срещата бе съпътствана от много спорни решения от страна на съдията Георги Кабаков.

Претенциите към рефера от страна на гостите бяха за червени картони на Барт и Каранга, който показа среден пръст на страничния съдия. От страна на Лудогорец имаше претенции и към отменен заради спорна засада гол на Лукоки. Домакините пък на два пъти искаха дузпа за нарушения в пеналта на Игор Пластун. В края на двубоя червен картон получи Натанаел. Срещата бе изключително интересна, премина на много бързи обороти и с непрестанни атаки към двете врати.

Тя започна с минута мълчание в памет на Стоил Трънков.

В 9-ата минута ЦСКА излезе напред в резултата. Николай Бодуров открадна топката в центъра на терена, напредна и с мощен удар от над 30 метра прати кълбото неспасяемо горния ъгъл на вратата на Лудогорец – 1:0. Напрежението се покачи след гола на капитана на ЦСКА, а футболистите на двата тима дори си заформиха малко меле. Малко по-късно ЦСКА можеше да поведе с 2:0, но Хорхе Броун показа страхотен рефлекс и изби удара на Раул Лое с глава. Десподов пък бе изведен сам срещу вратаря на Лудогорец, но ударът му бе крайно неточен и излезе в тъч. В 33-ата минута грешка в центъра доведе до атака на тима на Димитър Димитров. Топката бе пусната към Марселиньо в наказателното поле на „червените“, а Александър Дюлгеров закъсня с действията си и повали Марселиньо – дузпа. Козмин Моци бе безпогрешен от бялата точка и изравни резултата.

Втората част започна със спорно положение. Барт повали Мисиджан на границата на наказателното поле. Холандецът се измъкваше сам срещу вратаря, но Георги Кабаков прецени, че нарушението е за жълт картон. Това пък вбеси Димитър Димитров и играчите на Лудогорец, които дълго протестираха, но съдията не промени решението си. В 59-ата минута Черниаускас излезе неразчетено, а Лукоки го прехвърли. Топката обаче тупна пред голлинията, удари се в напречната греда и се върна към игрището, където бранител на ЦСКА я изчисти. Гостите продължиха да бъдат по-активни през второто полувреме, а Черниаускас успя с крак да избие удар на Марселиньо, който бе изведен сам срещу него. Минута по-късно Лукоки вкара с глава, но попадението бе отменено заради засада, която също предизвика спорове. В 80-ата минута Натанаел изчисти от голлинията миг преди Каранга да вкара топката във вратата. В последните минути на редовното време се запомниха няколко тежки сблъсъка, които за щастие се разминаха без контузии за играчите.

В петата минута на първото продължение ЦСКА излезе напред в резултата. Каранга изведе отлично между няколко бранители Десподов, а младият нападател на „червените“ преодоля Броун и вкара за 2:1 в полза на тима на Стамен Белчев. Домакините имаха на два пъти претенции за дузпа в началото на продълженията, но те не бяха уважени от Георги Кабаков. Главният рефер на срещата пък показа директен червен картон на Натанаел в 110-ата минута, след като бразилецът удари в гърдите без топка Кирил Десподов. До края шансовете за гол бяха пред ЦСКА, но Каранга и Десподов не успяха да реализират. Въпреки това след над 120 зрелищни и изпълнение с емоции минути „червените“ спечелиха с 2:1 и достигнаха до полуфиналите за Купата на България. Там вече са Ботев и Славия, а утре Дунав приема Левски в мач, който ще определи последния полуфиналист.