Националният отбор на България по волейбол за жени надигра Азербайджан с 3-1 гейма в последната си среща от група А на олимпийската квалификация в Апелдоорн, Нидерландия – 25-23, 25-19, 21-25, 25-22.

Момичетата на Иван Петков не стартираха добре и изостанаха с 3-6 в началото, но постепенно набраха скорост и поведоха с 20-15. Азербайджанките обаче се върнаха в частта, но в крайна сметка успехът бе за родните волейболистки – 25-23. Вторият гейм отново започна по-слабо за Петков и компания, но нашите момичета се съвзеха и на свой ред се приближиха на гейм от чистата победа.

Азербайджан отвърна на предизвикателството, печелейки следващата част с 25-21, но в четвъртия отново нашите ликуваха за крайното 3-1. Така, България записа първи успех в олимпийската квалификация и завършва с баланс една победа и две загуби.

Най-резултатна за победителите бе Александра Миланова с 20 точки (всичките от атака). Гергана Димитрова добави 16 пункта. За азербайджанките най-полезни бяха Йелисавета Самадова и Полина Рахимова съответно с по 23 и 21 точки.

Българките запазиха, макар и минимални шансове, да продължат към полуфиналите в надпреварата. За целта Нидерландия и Азербайджан трябва да запишат чисти победи над полякините до края на груповата фаза.