ManUtd-Juve

Отборът на „Ювентус“ постигна трети последователен успех в Шампионската лига, след като спечели гостуването си на „Манчестър Юнайтед“ с минималното 1:0. Кристиано Роналдо се завърна на „Олд Трафорд“ с екипа на „Старата госпожа“ и бе замесен при единственото попадение на „бианконерите“ в срещата.

Двубоят започна с явно превъзходство на италианския шампион, който владееше притежанието на топката и не позволяваше на „Червените дяволи“ да притесняват Войчех Шчесни. В 17-та минута на мача възпитаниците на Масимилиано Алегри откриха резултата. Роналдо получи топката и центрира на близката греда, където Крис Смолинг успя да предотврати удар на Хуан Куадрадо. Топката обаче попадна на левия крак на Паоло Дибала, който бе непокрит и от близко разстояние не сгреши за 1:0. Последваха нова серия от атаки за гостите, като Жоао Кансело отправи опасен удар, който бе париран от Давид Де Хеа.

След това дойде двойно спасяване на испанския страж след удари на Роналдо от пряк свободен удар и Блез Матюиди при добавката. Шут на Дибала мина покрай вратата на „Юнайтед“, а с това и завършиха опасностите пред Де Хеа за първата част. От своя страна играчите на Жозе Моуриньо не създадоха почти никакви голови положения пред вратата на съперника, като най-добрият им футболист на терена бе централният защитник Виктор Линдельоф, който се прояви с няколко отлични намеси в отбрана.

През втората част „Ювентус“ продължи да атакува в търсене на втори решителен гол. Роналдо получи топката от Куадрадо и отправи силен удар, но Де Хеа спаси по блестящ начин. Постепенно „Юнайтед“ заигра по-активно, но рядко достигаше до чисти голови ситуации пред вратата на Юве. В 75-та минута дойде и най-доброто положение пред „Червените дяволи“. Бившият играч на „бианконерите“ Пол Погба се измъкна от опеката на противников състезател и отправи хубав удар по посока вратата на италианците, но кълбото се отклони от гредата, а впоследствие и от главата на поляка Шчесни.

До края „Юнайтед“ продължи да владее повече топката, докато гостите се задоволяваха с опити за контраатаки, но статуквото на терена не се промени и Роналдо ликуваше след последния съдийски сигнал при завръщането си в „Театъра на мечтите“.

Така „Ювентус“ продължава да бъде със стопроцентов актив след първите си три срещи от груповата фаза на Шампионска лига, докато „Манчестър Юнайтед“ остава с четири точки. В другата среща от група H „Йънг Бойс“ и „Валенсия“ завършиха при равенство 1:1.