Ливърпул

„Ливърпул“ победи като гост „Байерн“ в Мюнхен с 3:1 и се класира за 1/4 финалите на Шампионската лига. Английският тим нямаше никакви проблеми на стадиона в Мюнхен, като контролираше играта през по-голямата част от мача.

Резултатът откри Садио Мане в 26-та минута след асистенция на Върджил Ван Дайк.

„Байерн“ успя да изравни в 39-та минута, когато Жоел Матип от Ливърпул си вкара автогол.

Второто полувреме премина под доминацията на „Ливърпул“, които вкараха още два гола, в 69-та и 84-та минута. Първо Върджил Ван Дайк се разписа с глава след изпълнение на ъглов удар, а след това Садио Мане вкара втория си гол в мача, като засече с глава центриране на Мохамед Салах.

Следващият съперник на „Ливърпул“ ще бъде определен на жребия в Швейцария в петък.

1/4 финалната фаза на Шампионската лига ще премине без участието на „Реал“ /Мадрид/ и „Байерн“ /Мюнхен/ за първи път от 11 години. За последно грандовете от Испания и Германия едновременно не са участвали в този етап през сезон 2007/08.

Тогава „Реал“ губи от „Рома“ в 1/8 финалите, а „Байерн“ играе в турнира за Купата на УЕФА. В тазгодишното издание „Реал“ бе елиминиран от Аякс, а „Байерн“ – от „Ливърпул“.