Австралия-Тунис
Снимка: БТА

Отборът на Австралия победи Тунис с 1:0 в среща от втория кръг в група D на Световното първенство по футбол в Катар, съобщи БТА. За австралийците това бе първи успех на Мондиал 2022 и първи на Световен шампионат от 2010 година насам.

Те вече имат 3 точки на второ място във временното класиране в групата, изравнявайки се с лидера Франция, който е с мач по-малко и по-късно днес ще излезе срещу Дания. Тимът на Тунис остава с 1 точка, спечелена от равенството с датчаните в първия кръг.

Единственият гол в двубоя бе дело на Мичъл Дюк в 23-ата минута на срещата. Тунис бе по-активният отбор на терена през второто полувреме, но не успя да реализира нито един от шансовете си за изравнително попадение.

Футболистите на Тунис застрашиха вратата на противника в 20-ата минута, когато при обещаваща атака Исам Жебали подаде към Юсеф Мсакни, който бе спрян от защитата на Австралия. Минута по-късно Мохамед Драгер пробва мерника си от далечна дистанция, но прати топката над вратата.

Австралийците откриха резултата в 23-ата минута. Мичъл Дюк засече топката след центриране на Крейг Гуудуин и с глава от близко разстояние бе точен за 1:0.

Тунис бе близо до изравняване в заключителните моменти на първата част. Мохамед Драгер пропусна отлична възможност в 41-ата минута, когато ударът му бе блокиран от защитник, а в третата минута на добавеното време Юсеф Мсакни пропиля нов шанс след удобен пас от Жебали.

През второто полувреме играчите на Тунис продължиха с опитите да отбележат изравнително попадение. В 61-ата минута Фержани Саси опита да застраши стража на Австралия от дистанция, но прати топката вдясно от вратата. Изстрел на Юсеф Мсакни бе блокиран пет минути по-късно и пак той напредна добре в 72-ата минута при нова атака за Тунис, но не успя да преодолее Матю Райън.

Малко по-късно австралиецът Аарън Муй завърши стреля над вратата на противника, а в 83-ата минута Матю Райън отново се намеси навреме след удар на Монтасар Талби.

Уахби Хазри пропусна последната добра възможност за Тунис да стигне до равенството в 88-ата минута след като също не успя да преодолее стража на австралийците.

На 30 ноември Тунис ще излезе срещу Франция, докато Австралия ще има за съперник Дания в последните мачове от група D.