Байерн Мюнхен

Байерн Мюнхен триумфира на Световното клубно първенство, след като надделя над Тигрес с 1:0 на „Едюкейшън Сити“ в Ал Раян, Катар.

Единственото попадение в срещата реализира защитникът Бенжамен Павар в 59-та минута. Баварският колос доминира по време на целия двубой. В края само добрите намеси на стража на мексиканците Натуел Гузман не доведоха до втори гол за Байерн Мюнхен.

За тях това бе шести трофей в рамките на една година – с това германският шампион изравни постижението на Барселона от 2009-а насам. В спора за третото място на надпреварата Ал Ахли надви Палмейрас след изпълнение на дузпи.

Това е осма поредна титла за шампиона на Стария континент на Световното клубно първенство и общо 13-та от последните 14 издания.

Байерн е шампион на планетата за четвърти път, като две от титлите са в стария формат на Интерконтиненталната купа. За втори път след 2013-а баварците печелят турнира на ФИФА. Той противопоставя първенците на Европа, Африка, Азия, Южна и Северна Америка, Океания, плюс отбор от страната-домакин.

Още по-впечатляващо е, че Байерн го постигна с треньора Ханзи Флик, назначен само преди 13 месеца, през ноември 2019-а. Наставникът има уникалната статистика от 68 мача, 58 победи, 6 ремита и 4 загуби.