Ювентус прекърши надеждите на над 16 хиляди зрители на стадион „Луи II”, след като се наложи с 2:0 над Монако в първа полуфинална среща от Шампионската лига. Добрият аванс преди реванша в Торино бе дело на Гонсало Игуаин, който се разписа в 29-ата и 59-ата минути.

От самото начало бианконерите наложиха агресивен стил на игра, но липсваше завършващото подаване. В 10-ата минута остро центриране на Дани Алвеш се отклони от тялото на защитник и се насочи към вратата, но Даниел Субашич беше на мястото си. Секунди по-късно Миралем Пянич намери по фамозен начин Алвеш в наказателното поле, бившия играч на Барселона продължи по въздуха към Гонсало Игуаин, но малко не достигна на аржентинеца да отправи изстрел към вратата на Монако.

Домакините реагираха като ужилени и в следващите минути на три пъти бяха близо до попадение. В 13-ата минута след центриране в наказателното поле Килиан Мбапе бе изпуснат от защитата на Ювентус и стреля с глава, но Буфон показа класата си. Три минути по-късно последва ново остро центриране в пеналта и отново Мбапе засече с глава, но не успя да открие резултата. В 20-ата минута Камил Глик бе изпуснат на задната греда и отблизо не съумя да уцели вратата.

След изпуснатите положения от страна на Монако, в сила влезе един от неписаните закони във футбола, който гласи, че когато не вкараш, ще ти вкарат. В 29-ата минута Ювентус организира контраатака като по учебник и отбеляза ценно попадение на чужд терен. Пауло Дибала с пета подаде на Дани Алвеш, който също с пета продължи към Игуаин, а аржентинеца от границата на наказателното поле смълча трибуните на „Луи II”.

Втората част започна с домакински натиск, но в 59-ата минута гостите убиха интригата в срещата с ново попадение. Алвеш центрира прекрасно за Игуаин, който отблизо засече топката във вратата за 0:2.

В крайна сметка Ювентус успя да удържи преднината си и вече с единия крак е на финала. Монако ще трябва да сътвори малко чудо в реванша в Торино, ако иска да обърка сметките на своя съперник и да си уреди пътуване до Кардиф.

Треньорът на Старата госпожа Масимилиано Алегри бе доволен от успеха.
“Поздравявам отбора, защото победата не дойде никак лесно. Монако притежава много технични играчи. Ние направихме някои грешки и се наложи Буфон да прави страхотно спасявание при 0:0. След като поведохме, Монако отправи няколко много опасни центрирания, когато Дани Алвеш не покриваше добре зоната си, но като цяло можем да сме доволни. Да не забравяме обаче, че има да се изиграе и втори мач, който няма де и никак лесен”, заяви Алегри.

Джанлуиджи Буфон е вдигнал победоносно ръце след последния съдийски сигнал на полуфинала срещу Монако

След този двубой Джанлуиджи Буфон вече има 621 минути без гол във вратата си в Шампионската лига. Треньорът на Монако Леонардо Жардим сподели, че той и отбора му няма да спрат да вярват във възможността да прекъснат тази серия на легендарния вратар и да се класират за финала в Кардиф.

“Смятам, че Ювентус доминираше в първите 15 минути, но след това бяхме равностойни. Отборът се представи добре и поздравявам играчите ми. Но такъв е футболът. За никой не е лесно да играе срещу Юве. Килиан Мбапе не можеше да намери свободни пространства. Той трябва да се научи сам да си ги създава, когато те липсват. Освен това Буфон направи две страхотни спасявания, които бяха решаващи за успеха на Ювентус. Сега ще ни бъде доста трудно, но трябва да продължим да вярваме в шансовете си за достигане до финал. Най-добрата ни възможност е първо да победим Нанси. Това е важен мач в Лига 1 и ще ни даде увереност преди гостуването в Торино”, категоричен беше Жардим.