Финалистът от миналия сезон Ливърпул надви драматично гостуващия ПСЖ с 3:2 в истинско зрелище на старта в група „C“ от Шампионската лига. Даниел Стъридж (30) откри резултата, а Джеймс Милнър (36-дузпа) удвои аванса на мърсисайдци. Тома Мюние (40) намали още преди почивката, а Килиан Мбапе (83) изравни в заключителните минути. Появилият се като резерва Роберто Фирмино (90+1) донесе трите точки за домакините в добавеното време със страхотен диагонален удар.

В другия мач от тази група Цървена звезда удържа нулево равенство срещу Наполи.

Борусия (Дортмунд) постигна трудна победа с 1:0 като гост над Брюж в първия си мач от група „А“ на Шампионската лига. Единственият гол падна в 86-ата минута на срещата и бе дело на Кристиян Пулишич.

Атлетико Мадрид обърна с 2:1 като гост Монако в другия мач от група “А”. Всички попадения паднаха още до почивката. Самюел Грандсир даде аванс на домакините в 18-ата минута, но в 32-ата Диего Коща изравни след пас на Антоан Гризман, а в самия край на полувремето Хосе Хименес с глава донесе успеха на тима на Диего Симеоне. Аржентинецът изгледа двубоя от трибуните на “Луи II”, защото още изтърпява наказание от миналия сезон.

Отборът на Галатасарай започна по отличен начин участието си в груповата фаза на Шампионската лига. Тимът от Истанбул победи с 3:0 Локомотив (Москва) в среща от Група “D” на надпреварата. Бившият футболист на Левски Гари Родригес откри резултата, Ерен Дердийок удвои, а Селчук Инан оформи крайния резултат. Така Джимбом се завърна с успех в най-комерсиалния европейски клубен турнир след три години отсъствие. Предното участие на отбора в надпреварата бе през сезон 2015/16.

Отборите на Шалке 04 и Порто завършиха наравно 1:1 на старта на Шампионската лига. В мача от Група “D” на надпреварата двата тима предложиха много битка по терена и интересните положения пред двете врати, въпреки двата гола, не бяха особено много. Все пак гостите от Португалия могат да съжаляват повече, че не си тръгнаха с три точки, тъй като пред първата част пропуснаха дузпа. Попаденията паднаха след почивката, като първо Бреел Емболо откри за домакините, а Отавио изравни от бялата точка.

Както писахме по-рано, Барселона победи ПСВ Айндховен с 4:0 след хеттрик на Лионел Меси, а Интер обърна Тотнъм с 2:1 след два гола заключителните минути.