Локо /Пд/

Отборът на „Локомотив“ /Пловдив/ победи „Славия“ с 3:2 у дома в мач от втория кръг на efbet лига. Двубоят на „Лаута“ започна отлично за гостите, които поведоха в резултата още в третата минута чрез централния нападател Цветелин Чунчуков, но само осем минути по-късно капитанът на „смърфовете“ Димитър Илиев изравни от дузпа.

Още преди да са изтекли 30 минути домакините вече си бяха осигурили преднина от два гола след ново попадение на Илиев и още едно на Анте Аралица. Възпитаниците на Златомир Загорчич успяха да се върнат в мача едва в 86-та минута, когато Радослав Кирилов намали на 2:3, но до края „белите“ не намериха начин да стигнат до точката. По този начин двата отбора имат по три точки след първите два кръга на първенството.

В другия мач от вчера „Царско село“ и „Арда“ /Кърджали/ направиха равенство 0:0, като по този начин и двата новака в елита остават без победа след първите два кръга.