Лудогорец
Късен гол даде победата на "Мидтиланд"

Отборът на „Лудогорец“ се прости с надеждите си да участва в груповата фаза на Шампионската лига през този сезон, след като загуби домакинството си на „Мидтиланд“ с 0:1 в мач от втория квалификационен кръг на надпреварата.

На стадиона в Разград гостите бяха по-добри през по-голямата част от двубоя и успяха да стигнат до победата, благодарение на късен гол на Жуниор Брамадо. През първата част датският тим, за когото титуляр бе българинът Божидар Краев, бе доста по-активен и създаде няколко опасности пред вратата на Ренан, но бразилският вратар се отчете със солидни намеси.

След почивката играта се изравни, като възпитаниците на Павел Върба също имаха период на преимущество, в който можеха да стигнат до гол, като в една ситуация трябваше да получат дузпа, след като защитник на „Мидтиланд“ спря с ръка опасен изстрел в наказателното поле, но реферът даде знак играта да продължи, а нямаше и как да разчита на помощта на ВАР.

Постепенно играчите на „Мидтиланд“ отново станаха по-смели в атака и в крайна сметка успяха да стигнат до гол в 78-та минута, когато Брамадо се възползва от меле в наказателното поле на „орлите“ и промуши топката между краката на Ренан. В оставащите минути домакините не успяха да отговорят и по този начин приключиха с участието си в Шампионската лига, но не и в евротурнирите, като ще участват в третия квалификационен кръг на „Лига Европа“.