Лудогорец-Малмьо

Лудогорец загуби първия мач от плейофите за влизане в групите на Шампионска лига с 2:0 от шведския Малмьо.

В самото началото на мача Лудогорец даде да се разбере, че има самочувствие на равностоен съперник. В първите минути опитваха да демонстрират присъствие в половината на съперника . Още в 7-ата минута организираха атака, която създаде сериозна опасност пред вратата на Малмьо, но несъобразено подаване от страна на Текпетей лиши разградчани от възможността да я завършат успешно.

Шведите постепенно взеха нещата в свои ръце и в 16-ата минута защитата на Лудогорец се пропука и разреши на Кристиансен необезпоковояван да стреля, за късмет в гредата. Само минути по-късно Рикс се озова сам срещу стража на Лудогорец, но не взе правилно решение и реши да подаде, което запази вратата на Кахлина суха.

Първият гол за домакините дойде в 26-ата минута след изпълнение на корнер, когато след късо подаване Бирманчевич беше безпогрешен за 1:0 в една перфектно отиграна комбинация, която завари защитата на Лудогорец напълно неподготвена.

Единственото реално опасно положение за разградчани дойде в самият крайна редовното време за първото полувреме, когато Текпетей навлезе в наказателното поле, но удара му в далечния ъгъл бе успешно отразен от Далин.

Фактическото надмощие на домакините даде резултат в първите минути на второто полувреме когато Кахлина изби коварен удар на Кристиансен. Последвалите опити на Лудогорец да застраши вратата на шведите чрез Каули от фаул и Сотириу се оказаха неуспешни.

Поредица от грешки в защитата доведоха до втория гол в 61-ата минута, когато Кахлина успя да се справи с опасен удар отляво, но при доиграването Вердон не успя да изчисти подхлъзвайки се злощастно, което даде шанс на Бергет да оформи крайния резултат.

Въпреки видимото надмощие и в игрови план, в резултата, остава надеждата и шанса на орлите да поемат по пътя на големите битки в Шампионска лига. След мача Антон Недялков сподели, че напрежението и отговорността, както и до до известна степен недооценяването на съперника са довели до множеството грешки в защита, но това само ги мотивира и амбицира за реванша. Развръзката предстои в Разград.