Лудогорец - Малмьо

Лудогорец надигра Малмьо с 2:1 в реванша от плейофа за влизане в групите на Шампионска лига. Мачът се игра на стадион „Хювефарма Арена“ в Разград. Успехът на българския шампион обаче се оказа пиров, след като в първата среща Валдас Дамбраускас и компания отстъпиха на шведския тим с 0:2.

Двубоят в дома на „зелените“ започна по отличен начин за тях, след като Антон Недялков прояви съобразителност в наказателното поле на гостите и прониза стража Йохан Далин. Малмьо се поокопити и вкара топката в мрежата на Кристиан Кахлина, но попадението бе отменено след намесата на Системата за видеоповторение (ВАР). Момчетата на Йон Дал Томасон стигнаха до изравнителен гол в края на първата част след точната интервенция на Велко Бирманчевич. До края на полувремето не паднаха нови попадения и така двата състава се оттеглиха на почивка при равен резултат.

След паузата Кахлина направи добро спасяване, а малко след това главният съдия Клеман Тюрпен посочи бялата точка в полза на Лудогорец за игра с ръка на футболист на Малмьо. Зад топката застана Пиерос Сотириу, който не сбърка и върна преднината на домакините. Последваха няколко точни удара за гостите, които бяха отразени от Кахлина. Най-добрата ситуация до края на мача за българския представител дойде при едно центриране от дясно, но Кирил Десподов се размина с изстрел към влезлия от резервната скамейка Исмаел Диавара. До края „милионерите“ така и не намериха път към вратата на съперника и се простиха с възможността да играят за трети път в груповата фаза на най-престижния европейски клубен турнир.

Малмьо намери място в групите на ШЛ и ще чака жребия в четвъртък, 26 август. Лудогорец пък ще играе в груповата фаза на втория по сила евротурнир Лига Европа и ще разбере съперниците си ден по-късно.